за нас

e7e1f7051

Medke, основана во Шенжен на Кина од 2008 година, е во близина на Шенжен Bao'an меѓународниот аеродром. Medke специјализира во производство на производи за здравствена заштита. Главната прва фаза производи вклучуваат небулизери и компресори, и монитори Алатки, како што SpO2 сензори и кабли, ЕКГ / ЕКГ кабли, NIBP манжетната и црева, IBP адаптер кабли, температура сонди со TUV ISO13485 за управување со квалитет и CE, ФДУ, CFDA сертификат.

Нашите вработени се искусни и одлични кои се иновативни и секогаш ќе ја исполниме нашата одговорност. Фокусирајќи се на клиентите, производи и услуги, ние им помагаме на нашите клиенти да бидат поуспешни. Ние создаваме производи со одлични перформанси и големи цени, кои ќе го подобрат имиџот на етикетата "Произведено од Medke".

историја

2008Medke основана со регистриран капитал од 1 милион евра, фабрика површина од 1,000m².

2009 Учествувавме во домашни и меѓународни стручни медицински изложби, да се истражуваат нов пазар.

2010 растително подрачје се прошири за да 2000m².Medke доби медицински уред производство претпријатие лиценца за сите пациентот монитор и ЕКГ додатоци машина.

2012 Medke постигне поголем удел на пазарот, стекнати "медицински уред дистрибуција претпријатие лиценца".

2013 Регистрирани "Medke", компресори инхалатор Серија започна.

2014 Got TUV 13485 2003 за управување со квалитет и CE сертификат, Enterprise Resource Planning (ERP) софтвер се применува во компанијата.

2015 Medke производи добиени CFDA (Кина FDA), по Кина, Прехрамбената и Лекарската администрација за тестирање. Додадено капитал 10 милиони евра.

2016Got FDA сертификат, се отвори пазарот во САД. 

2018растително подрачје се прошири за да 3000㎡. Промовирање на сензорот запечатени технологијата на пакување за Spo2 сензор серија.

ТИМ 图片 20190110094926
ТИМ 图片 20190110094937
$ ~ `S ~ @ МЈ] FZR`3V) (_) IW88
1) 0f (Y7`4AA}] 502L64 $ 9ZO
1 (3)
1 (2)
1 (2)
1 (1)
1 (1)