Airshield температура производители на сондата и добавувачи | Medke

Добавувач на професионални медицински додатоци

13 години искуство во производството
 • info@medke.com
 • 86-755-23463462

Airshield температурната сонда

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 10 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики

  Medke P / N: T1301

  Воздухот штит температурата на кожата сонда

  латекс

  3 милиони ПВЦ кабел

  Шест месеци гаранција

  CE / ISO 13485 FSC ФДУ 

  Пакети: не-стерилизација, индивидуални пакет со настава, 1pc / торба

  детали Фото

   95

  CN401

  компатибилност

  Има Шилд: Airshield монитор

  Isolette: Isolette инкубатори, Ц-100, Ц-100 QT, Ц-450, Ц-450 QT, Ц-550, Ц-550 QT ПМ-78 сончева затоплување.

  спецификации

  Безбедност: IEC 60601-1 одобрен, согласно со ГДС 93/42 / ЕЕЗ EN 12470-4

  Пациентот големини: возрасни 

  Собна температура: 0 до 40 ° C (32 до 104 ° F)

  Релативна влажност: 15% до 95%

  Материјал: Квалитет PVC изолација кабел; Медицински ПВЦ захват; Позлатен пиновите и најлон приклучок

  плаќање

  Ние го прифатат плаќање преку ТТ (Телеграфска трансфер) и L / C.

  Тоа е минимален износ потребен за L / C. За мали нарачки на примероци, тоа е прифатлива од страна на PayPal.


 • Претходно:
 • Следно: