на Biolight Дигитален нов сензор 3m Aldult клип за прст SpO2 сензор, 9 пински P9305J производители и добавувачи |Медке

Добавувач на професионални медицински додатоци

13 години искуство во производство
 • info@medke.com
 • 86-755-23463462

Biolight дигитален нов сензор 3m Aldult клип за прст SpO2 сензор, 9 пински P9305J

Краток опис:


 • FOB Цена:САД $0,5 - 9.999 / парче
 • Мин. Количина на нарачка:10 Парче/парчиња
 • Способност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечно
 • Пристаниште:Шенжен
 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  BiolightНов дигитален сензор SpO2 сензор за клип за прст од 3 метри, 9 пински

  Medke P/N: P9305J

  Без латекс

  3m TPU кабел

  Една година гаранција

  CE/ISO 13485 FSC FDA

  Пакети: нестерилизација, индивидуално пакување со упатство

   

  Компатибилност

  Biolight:  (oximax module)

   

  Спецификации

  Безбедност: одобрено IEC 60601-1-1, во согласност со MDD 93/42/EEC EN9919:2005

  Амбиентална температура: 0 до 40°C (32 до 104°F)

  Релативна влажност: 15% до 95%

  Технологија на мерење: LED диоди со три бранови должини и фото детектор

  LED бранова должина: 660nm/880nm/905nm

  Точност на SpO2: ±3 (70-100%);Неодредено (0-69%)

  Опсег на пулсот: 20-250bpm

  Точност на пулсот: ±3 (20-250bpm)

   

  Плаќање

  Прифаќаме плаќање преку ТТ (Телеграфски трансфер) и L/C.Тоа е минимална количина потребна за L/C.За мали нарачки на примероци, тоа е прифатливо од Western Union и PayPal.

   


 • Претходно:
 • Следно: