Добавувач на професионални медицински додатоци

13 години искуство во производство
 • info@medke.com
 • 86-755-23463462

GE-Hellige багажен кабел за ЕКГ, 3 оловни, IEC G3211DX

Краток опис:


 • FOB Цена:САД $0,5 - 9.999 / парче
 • Мин. Количина на нарачка:10 Парче/Парчиња
 • Способност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечно
 • Пристаниште:Шенжен
 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Medke P/N: G3211DX

  GE-Hellige ЕКГ багажен кабел, 3 оловни, IEC

  Без латекс

  TPU кабел од 2,5 m

  Една година гаранција

  CE/ISO 13485 FSC FDA

  Пакети: нестерилизација, индивидуално пакување со упатство

   

  Компатибилност

  Eagle 1000, Def.SCP 900, Cardioserv , SMC , SMS, SMK , SMU, SMV

   

  Спецификации

  Безбедност: одобрено IEC 60101-1, во согласност со MDD 93/42/EEC и AAMI/ANSI EC53

  Температура на околината: 0 до 40°C (32 до 104°F)

  Релативна влажност: 15% до 95%

  Материјали: Квалитетен TPU јакна кабел;Медицински ПВЦ олеснување на напрегањето;Позлатени иглички и најлонски приклучок
 • Претходно:
 • Следно: