Lajme

 • 2019ExpoMed(Mexico) Report

  2019ExpoMed(Mexico) Report

  The three-day Mexican Medical Exhibition is over. The professional exhibition attracts more than 400 exhibitors from more than 20 countries. The professional purchasers mainly come from Mexico, as well as from the Americas and Europe, reaching more than 13,000 people.     Medke Technology h...
  Lexo më shumë
 • Njoftim ekspozitë

  Njoftim ekspozitë

  Në një botë, në evolucion të vazhdueshëm, ku teknologjitë e reja të industrisë së kujdesit shëndetësor shumëzuar në mënyrë të përshpejtuar, ky program fokusohet në çështjet më të rëndësishme të sektorit, nxitjen e të menduarit të ri dhe veprim frymëzues. Medke do të marrin pjesë 11 Mexican International Medical Supplies ...
  Lexo më shumë
 • Medke nisjen e produkteve të reja: DRAGER-Siemens Multifunksionale Cable Series

  Medke nisjen e produkteve të reja: DRAGER-Siemens Multifunksionale Cable Series

  Këtë herë, Medke nisur tre kabllot multi-funksionale, domethënë, Siemens (DRAGER MS20093) 16P për 6lead kabllo multi-funksionale, 16P për 5lead kabllo multi-funksionale (3368391/5950196) dhe 16P në pesë grupe të kabllit multi-funksionale për të sapolindur . Në vijim janë parametrat teknike të t ...
  Lexo më shumë
 • Electrocardiography

  Electrocardiography është procesi i prodhimit të një elektrokardiogramë (EKG ose EKG), një regjistrim - Një grafik i tensionit kundrejt kohës - e aktivitetit elektrik të zemrës duke përdorur elektroda të vendosura në lëkurë. Këto elektroda të zbuluar ndryshimet e vogla elektrike të cilat janë pasojë e ...
  Lexo më shumë
 • Ardhja e re: EKG Temperatura dy-në-një tub transparente çojë kafshëve

  Ardhja e re: EKG Temperatura dy-në-një tub transparente çojë kafshëve

  Universal 6P straight-headed ECG body temperature two-in-one transparent tube animal lead P/N:GA3140A   Technical Specifications Connector Distal Three electrodes with  temperature probe Connector Proximal Universal 6P Black Plug Latex-free Latex free Lead Cable Color Computer ...
  Lexo më shumë
 • Raport nga Ekspozita e CMEF 2019

  Raport nga Ekspozita e CMEF 2019

  Si prodhues i njohur i konsumit mjekësore, veçanërisht në fushën e aksesorëve të monitoruar, Medke shfaq pranë korridorit kryesor Nr 6 Pavijonit në ICMD projektimin dhe prodhimin Zona e Kinë Ndërkombëtare Pajisje Medicinale Expo në vitin 2019 - J43 (numri booth). kabinë Medke 's i ...
  Lexo më shumë
 • Çfarë është monitor Medical

  Një monitoruar mjekësore ose monitorojë fiziologjik është një pajisje mjekësore përdoret për monitorimin. Ajo mund të përbëhet nga një ose më shumë sensorë, të komponenteve të përpunimit, pajisje të ekranit (të cilat janë nganjëherë në vetvete quajtur "vëzhguesit"), si dhe lidhjet e komunikimit për të shfaqur ose regjistrimin e Resul ...
  Lexo më shumë
 • New: Cable Universale për ZOLL Defibrillators - AED

  New: Cable Universale për ZOLL Defibrillators - AED

  P/N:VB0006   Technical Specifications Connector Distal Red Square 5P Plug Connector Proximal Red Round 7P Plug Latex-free Latex free Lead Color Coding Neutral Packaging Type PE bag Packaging Unit 1PCS Patient Size Universal Total Cable Length 2.5 M Cable Material Medic...
  Lexo më shumë
 • Hipoksi dhe hipoksemi

  Kur trupi juaj nuk ka oksigjen të mjaftueshëm, ju mund të merrni hipoksemi ose hipoksi. Këto janë kushte të rrezikshme. Pa oksigjen, truri juaj, mëlçisë, dhe organet e tjera mund të jetë dëmtuar vetëm minuta pasi simptomat fillojnë. Hipoksemi (oksigjen i ulët në gjak) mund të shkaktojnë hipoksi (oksigjen të ulët në TIS tuaj ...
  Lexo më shumë
 • Produkt i ri: kabllo Universal EEG

  Produkt i ri: kabllo Universal EEG

  Universal EEG cable,Cup EEG electrode and cord E0001-B   Technical Specifications Connector Distal Gold-plated electrode cap Connector Proximal D-type tap plug Latex-free Latex-free Lead Cable Color Chromatic Lead Number 10 Leads Packaging Type PE bag Patient Size Universa...
  Lexo më shumë
 • elektroda

  Gel Wet Ose Paste Me elektrolite Vetitë mekanike apo i trashë e mesme kontaktit janë të rëndësishme, dhe shpesh electrolyte është thickened nga një substancë xhel ose të përfshira në një sfungjer apo rroba të buta. elektrokardiogramë (EKG) Commercial elektroda janë dorëzuar shpesh si pajisje pregelled ...
  Lexo më shumë
 • China International Equipment Fair Medical

  China International Medical Equipment Fair është një ngjarje 4 ditë po mbahet nga 14 maji deri në 17 2019 në Konventës dhe Ekspozita Qendra Kombëtare (Shanghai). Kjo ngjarje tregon produkte si pajisje mjekësore, Imazhe mjekësore, diagnoza në vitro, elektronikë, optikë, ndihma e parë, rehabilitimin ...
  Lexo më shumë
WhatsApp Online Chat!