Добавувач на професионални медицински додатоци

13 години искуство во производство
 • info@medke.com
 • 86-755-23463462

GE-Critikon ECG Leadwire 3 Lead, AHA, Pinch G311DX

Краток опис:


 • FOB Цена:САД $0,5 - 9.999 / парче
 • Мин. Количина на нарачка:10 Парче/Парчиња
 • Способност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечно
 • Пристаниште:Шенжен
 • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Карактеристики

  Medke P/N: G311DX

  GE-Critikon со олово жица сет ЕКГ 3 олово, AHA, Pinch

  Без латекс

  TPU кабел од 0,9 m

  Шест месеци гаранција

  CE/ISO 13485 FSC FDA

  Пакети: нестерилизација, индивидуално пакување со упатство

   

  Компатибилност

  GE-Critikon: Series 8700-Dinamap

  Dinamap MPS Изберете

  Dinamap MPS Изберете Пренослив

   

  Спецификации

  Безбедност: одобрено IEC 60101-1, во согласност со MDD 93/42/EEC и AAMI/ANSI EC53

  Температура на околината: 0 до 40°C (32 до 104°F)

  Релативна влажност: 15% до 95%

  Материјали: Квалитетен TPU јакна кабел;Медицински ПВЦ олеснување на напрегањето;Позлатени иглички и најлонски приклучок

   

  Плаќање

  Ние прифаќаме плаќање преку ТТ (Телеграфски трансфер) и L/C.Тоа е минимална количина потребна за L/C.За мали нарачки на примероци, тоа е прифатливо од Western Union и PayPal. • Претходно:
 • Следно: