Добавувач на професионални медицински додатоци

13 години искуство во производство
  • info@medke.com
  • 86-755-23463462

за нас

добредојде

Shenzhen Medke Technology Co., Ltd. е водечки производител на медицински додатоци, вклучувајќи Spo2, ECG/EKG, NIBP/IBP, Temp, EEG, ESU и Fetal. Основана е во 2008 година со регистриран капитал од 10 милиони, со седиште во крајбрежниот град Шенжен. која се смета за „Силиконската долина“ на кинеската индустрија за медицинска електроника.
Медке има целосен систем за дизајн, истражување и развој, производство и продажба со повеќедецениски развој.ние се придржуваме до „иновативноста и одговорноста“ како филозофија на нашата компанија и се посветуваме на едношалтерско решение со сигурен квалитет и производи со широка компатибилност со нашите клиенти.
Во меѓувреме, Medke одобри различни сертификати како TUV CE & FDA, што ни овозможува пристап до главните глобални пазари и им помага на нашите дистрибутери да успеат во повеќе од 100 земји и региони ширум светот.

Прочитај повеќе
Прочитај повеќе